NEWSLETTER
e-mail:

 

SONDA

Czy jesteście Państwo zainteresowani stworzeniem serwisu internetowego pomagającego Waszym dzieciom w powtarzaniu materiału szkolnego, przygotowującego do egzaminów oraz umożliwiającego zdobywanie ponadprogramowej wiedzy?

Tak

Nie

Obozy wypoczynkowo-naukowe
 Film nagrany w oparciu o zdjęcia z obozu w 2009r.Firma Oświatowa „Łowcy Talentów – Jersz”


zaprasza


do udziału w obozie wypoczynkowo – naukowym


Serpelice nad Bugiem 2012


edycja XVIII


Chcesz przeżyć coś naprawdę wyjątkowego tego lata?


Lato to najlepszy moment na ekscytujące przygody, zawieranie nowych, fajnych znajomości i zbieranie ciekawych doświadczeń. Dlatego pragniemy zaprosić Was do skorzystania z naszej wakacyjnej oferty obozu wypoczynkowo – naukowego podczas lata 2012. Nasza propozycja obejmuje wyjątkowe połącznie aktywnego wypoczynku i bogatego programu interesujących zajęć dodatkowych w otoczeniu zapierających dech w piersiach - Seprelic nad Bugiem (województwo mazowieckie).


Obóz organizujemy tylko dla ambitnych, ciekawych świata i spragnionych mocnych wrażeń dzieci i młodzieży w wieku 9 – 16 lat.


Planujemy stworzenie 6 grup wychowawczych wg wieku uczestników. Ze względów organizacyjnych nie przyjmujemy zgłoszeń zbiorowych – dzieci są wiekowo przydzielane do grup.


Wiemy jak zorganizować udane wakacje


Obozy „Łowców Talentów – JERSZ” organizowane są już od 18 lat, a ich idea jest zawsze taka sama, to: połączenie przygody i zabawy z nauką i wypoczynkiem na łonie natury w fantastycznym towarzystwie. Uważamy, że udane wakacje to takie, które zapadają w pamięć ze względu na wyjątkowe chwile i unikalne znajomości. Dlatego organizując obozy staramy się wychodzić poza schematy i standardy, wypełniając czas uczestnikom różnorodnymi rozrywkami, interesującymi zajęciami fizycznymi, intelektualnymi i dydaktycznymi rozwijając przy tym u nich przydatne umiejętności. Zobacz nasz program!


Obóz naładowany atrakcjami po brzegi


Program rozrywkowy jest dopasowany do upodobań uczestników, dlatego podzieliliśmy go na 3 kategorie:


* dla wszystkich (zajęcia podstawowe),


* dla ambitnych (zajęcia dodatkowe - naukowe),


* dla głodnych mocnych wrażeń i ciekawych świata (zajęcia dodatkowe - rekreacyjne).


 


Dlatego dajemy uczestnikom wybór jednych zajęć naukowych oraz jednych rekreacyjnych z przygotowanej propozycji programowej. 


Serpelice nad Bugiem 2012 program obozu wypoczynkowo - naukowego

Atrakcje dla wszystkich

 


Spływ kajakowy po Bugu

Bug należy do największych i najlepiej zachowanych rzek

nizinnych w Polsce. Spływ odbywa się na odcinku Gnojno –

Serpelice – Kózki i jest poprzedzony instruktażem

kajakarstwa prowadzonym przez ratowników WOPR,

którzy zgodnie z możliwościami fizycznymi uczestników

przydzielają ich do odpowiednich odcinków spływu.

Uczestnicy spływu wyposażeni są obowiązkowo w kamizelki

ratunkowe.

UWAGA!

Aby wziąć udział w spływie konieczna jest pisemna zgoda rodziców – zobacz kartę kwalifikacyjną.

 


Wycieczka do najstarszej stadniny koni w Polsce

Uczestnicy mogą skorzystać z wycieczki autokarowej i

zwiedzić okolice Podlasia. Najchętniej wybierana jest

wycieczka do Janowa Podlaskiego, gdzie znajduje się

najstarsza państwowa stadnina koni w Polsce (istniejąca

od 1817 roku). Malowniczo położona wśród bujnych

nadbużańskich łąk, jest prawdziwym „końskim rajem”.

Stadnina słynie głównie z hodowli koni czystej krwi

arabskiej. Dużą atrakcją jest znajdujący się w starym

parku zabytkowy XIX-wieczny zespół stajni.

UWAGA!

Istnieje również możliwość wycieczki w inne miejsce, jeśli taka jest wola większości

obozowiczów, proponujemy wtedy Grabarkę, Mielnik lub Drohiczyn.

Wycieczki piesze po okolicy

Okolica Bugu nie tylko zachwyca przyrodą, ale lokalnymi skarbami. Uczestnikom proponujemy również zwiedzanie Kalwarii Podlaskiej, która jest świadomą repliką Drogi Krzyżowej z Jerozolimy. Na ile było to możliwe w warunkach Serpelic zachowano odległości i usytuowanie terenowe poszczególnych stacji. Wybudowano marmurowe kapliczki, Kaplice Ukrzyżowania Pańskiego usytuowano na najwyższym wzniesieniu w serpelickich lasach.

 


Rejs statkiem Uroczy po Bugu

oraz możliwość korzystania z basenu

(atrakcja dostępna najczęściej na turnusach łączonych).


 Zajęcia naukowe dla ambitnych Zajęcia te trwają 90 min, prowadzone są od poniedziałku do piątku, wieczorami. Każdy uczestnik wybiera jeden przedmiot. Mottem zajęć jest „Nauka poprzez zabawę”. W ciekawy, nie schematyczny sposób nauczyciele organizują zajęcia dla uczestników z następujących przedmiotów: 


* języka angielskiego (2 grupy – zaawansowana i średnio zaawansowana)


* języka niemieckiego (1 grupa) Uwaga! Realizacja zajęć jest gwarantowana podczas turnusów I A i I B. Na pozostałych turnusach potrzebna jest grupa co najmniej 10 chętnych uczestników.


* języka polskiego (2 grupy na poziomie SP i Gimnazjum)


* matematyki (3 grupy 3 – 4 klasa, 5 – 6, Gimnazjum) Realizacja zajęć naukowych zależy od zainteresowania uczestników. Poziom zajęć dopasowywany jest do umiejętności uczestników.


Atrakcje dla głodnych mocnych wrażeń i ciekawych świata.


W godzinach dopołudniowych proponujemy naszym uczestnikom szeroki wybór zajęć zgodnie z ich upodobaniami i zainteresowaniami. Każdy z obozowiczów wybiera jedne zajęcia na jeden tydzień pobytu. Jeżeli zostaje u nas 2 tygodnie, zalecamy wybór innych zajęć na każdy tydzień.


* Piłka nożna 2012 Zajęcia prowadzone będą przez trenera na boisku szkolnym w Serpelicach w wymiarze dwóch godzin dziennie. Plan zajęć obejmuje: przygotowanie teoretyczne, kształtowanie cech motorycznych, technikę podań i przyjęć piłki, technikę indywidualną, technikę strzału na bramkę, taktykę gry, mecze kontrolne.


* Szkoła Przetrwania Survival 2012 Realizujemy szereg zabaw, niespodzianek, gier, warsztatów i szkoleń. Plan zajęć obejmuje:


1. Survival – zajęcia leśne, które nauczą uczestników umiejętności pozwalających przetrwać w lesie i wskażą prawidłowe zachowanie zasad bezpieczeństwa, metody rozpalania ognia, leśne gry terenowe, topografia, terenoznawstwo, budowa schronień.


2. Paintball dla uczniów gimnazjów za zgodą rodziców.


3. Zajęcia linowe. Mini park linowy (tyrolki, most linowy, ściana wspinaczkowa, kratownica) – uczestnicy zapoznają się z podstawowymi techniki asekuracji i autoasekuracji, zasadami bezpieczeństwa i prawidłowego zakładania uprzęży.


4. Euro 2012 - z duchem mistrzostw Euro, młodzi zawodnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach „typowo” piłkarskich takich jak: piłka rodeo, gigantyczne piłkarzyki, bramka radarowa, bramka celnościowa, siatkonoga.


5. Zajęcia strzeleckie (łucznictwo, symulator strzelecki, dmuchawki sportowe, broń pneumatyczna)– uczestnicy zajęć zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa, budową broni i sposobami obchodzenia się ze sprzętem strzeleckim


6. Na sportowo – rozrywkowo (gladiatorzy, sumo, speedminton, mecz w spódnicach), czyli konkurencje sportowe, które dzięki swojej oryginalności dostarczą uczestnikom wiele radości i satysfakcji. Zajęcia mają na celu nauczyć uczestników zdrowej rywalizacji.


UWAGA! Program jest przykładowy, nie gwarantujemy pełnej realizacji programu (uzależniamy to od pogody, poziomu i zainteresowań dzieci i młodzieży). Osoby uczestniczące w zajęciach powinny posiadać zgodę rodziców na uczestnictwo w zajęciach. Zajęcia realizują instruktorzy z firmy Skaut. Więcej informacji o firmie, zdjęcia na stronie www.skaut.info.pl


* Bądź twórczy i kreatywny 2012 - zajęcia realizowane na turnusach I A, I B, II B.


Myślenie twórcze - myślenie wykorzystujące intuicję i inteligencje do „otwierania nowych nie przetartych szlaków”. To możliwość budowania nowych, nieznanych dotąd, konstrukcji myślowych, bądź dostrzeganie nowych związków między znanymi faktami, pojęciami. Kreatywność w dużym stopniu daje się wyćwiczyć, bądź wspomóc przy zastosowaniu określonych technik. Wykorzystując techniki plastyczne, muzyczne, literackie czy teatralne spróbujemy tworzyć genialne pomysły, pozwolimy zaskoczyć się własnej inwencji i poszerzyć nasze horyzonty. Poznamy również ćwiczenia i muzykę aktywującą i mobilizującą nasz mózg. Razem spróbujemy stworzyć przedstawienie teatralne, wspólnymi siłami wykonamy do niego stroje. Sprawdzimy czy łatwo jest stworzyć akompaniament instrumentalny do muzyki. Postaramy się napisać historię inspirowaną słuchaną muzyką, a następnie zilustrujemy ją. Nie ominie nas twórcze obcowanie z wszelakimi materiałami plastycznymi ( malowanie na szkle, rzeźbienie z masy solnej). I wiele innych…


* Taniec 2012 Taniec Towarzyski to cykl zajęć mający na celu zaznajomić dzieci i młodzież z podstawami tańca. Na zajęciach ćwiczyć będziemy koordynację ruchową oraz przerabiać podstawy tańców: cha-cha, samba, jive, rumba, walc angielski, tango, walc wiedeński. UWAGA! Kurs jest przeznaczony głównie dla osób nie zaznajomionych z tańcem. Osoby tańczące zachęcamy do wyboru innych zajęć, ponieważ kurs będzie prowadzony na poziomie podstawowym. Osoby uczęszczające na zajęcia powinny posiadać: lekkie obuwie: baletki bądź inne buty z cienką podeszwą umożliwiającą wyczucie podłoża (zamiast adidasów czy trampek), lekkie spodnie dresowe bądź krótkie (w przypadku dziewcząt mogą być też spódniczki), dużo energii i dobrego humoru.


* Świat innych kultur 2012 – zajęcia przewidziane dla uczniów od klasy 5 SP na turnusach I A, I B, II A Zajęcia dla wszystkich ciekawych świata, miłośników podróży dalekich i bliskich oraz tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z poznawaniem innych kultur. W ramach zajęć uczestnik dowie się, jak wygląda życie codzienne plemion afrykańskich, przeniesiemy się wspólnie na stepy mongolskie oraz zobaczymy, co ostatnio słychać u Eskimosów. Wszystko w podane w formie gier i zabaw!

 


Serpelice nad Bugiem - miejsce zapierające dech w piersiach

W 2012 roku obóz organizujemy w Serpelicach nad Bugiem, zwanymi „Perłą Podlasia”. Jest to wyjątkowo malowniczo położona miejscowość województwa mazowieckiego, nad rzeką, u podnóża lesistego, pociętego wąwozami zbocza doliny Bugu. Znana jest z wyjątkowo korzystnego, leczniczego mikroklimatu. Miejsce to charakteryzuje cisza, nieskażona przyroda, co stwarza bardzo dogodne i atrakcyjne warunki do wypoczynku, turystyki, rekreacji oraz wielu niezapomnianych przeżyć.
Kwatera bezpieczna, modna i wygodna Proponujemy zakwaterowanie w domkach letniskowych w ośrodku wypoczynkowym "Urocza"  (www.urocza.pl) usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie rozlewającego się Bugu, nad piaszczystą plażą, w pięknym otoczeniu sosnowego lasu. Wszystkie domki posiadają węzły sanitarne (wc, prysznic, umywalka), są w nich pokoje 2, 3, 4 i 5 osobowe. Ponadto gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę opiekunów, opiekę medyczną (pielęgniarka), ratowników WOPR, instruktorów i nauczycieli.


Terminy i turnusy

Stan miejsc na 28 maja 2012


1– 7 lipca 2012 (turnus I A)


8 – 14 lipca 2012 (turnus I B)


15 – 21 lipca 2012 (turnus II A)


22 – 28 lipca 2012 (turnus II B)


Wolne miejsca i informacja telefoniczna 501-101-866


Koszt obozu Turnus 1 tygodniowy – 800 zł Turnus 2 tygodniowy – 1500 zł

Turnusy rozpoczynają się w niedzielę obiadem, a kończą śniadaniem w sobotę.


UWAGA!

Cena obejmuje całkowite wyżywienie i świadczenia przedstawione w ofercie, natomiast nie uwzględnia dojazdu do miejsca obozu. Istnieje możliwość dojazdu samego dziecka z Warszawy do Serpelic i powrót pod opieką naszych wychowawców. Dodatkowo płatne 30 zł w jedną stronę. Jest to przejazd autobusem PKS. Zbiórka w niedzielę o godz. 10:30 na dworcu Warszawa Wschodnia ul. Lubelska 16, okolice stanowiska nr 13 (www.mapawarszawa.pl/ulica-lubelska.html). Podróż powrotna: w sobotę o godz. 11:29 dzieci będą na Dworcu Warszawa Wschodnia przystanek dla wysiadających. Tam prosimy o odbiór dzieci. Zapisy telefoniczne na skorzystanie z tej formy dojazdu prowadzimy od 10 maja 2012 do tygodnia przed turnusem.

Zapraszamy !!!

Rezerwacja miejsc i informacje dodatkowe

pod nr 501-101-866


Firma Oświatowa

„Łowcy Talentów – Jersz”

info@mat.edu.pl

www.mat.edu.pl


facebook.com/LowcyTalentowJersz


  


 OFERTA OBOZÓW DO POBRANIA


LINK DO OŚRODKA UROCZA


Strona poświęcona obozowi Serpelice 2008


KARTA ZGŁOSZENIA i KARTA KWALIFIKACYJNA DO POBRANIA


ZGODA NA UDZIAŁ W ZAJĘCIACH SURVIVAL - SZKOŁA PRZETRWANIA


 


 


 


O Firmie

Łowcy Talentów - JERSZ. Strona firmy, która poprzez konkursy dla dzieci i mlodziezy, rozwina umiejetnosci i poszerza zasób wiedzy Twojego dziecka.

Ostatnie newsy

Kontakt

Łowcy Talentów "Jersz"
Wilczyn
ul. Dębowa 2
55-120 Oborniki Śląskie

tel. 071-310-48-17
kom. 0-501-101-866

e-mail: info@mat.edu.pl

Agencja Interaktywna Whyblack